top of page

Prawo karne wykonawcze

ZakoÅ„czony prawomocnym skazaniem proces karny wcale nie musi oznaczać poddania siÄ™ i koÅ„ca staraÅ„ o zabezpieczenie godnych ochrony interesów osoby skazanej lub jej rodziny.​

​

Prawo karne wykonawcze, niezależnie od tego, jakÄ… karÄ™ orzeczono, daje wachlarz różnorodnych możliwoÅ›ci, które mogÄ… siÄ™ okazać zbawienne dla osoby skazanej, w tym pozwolić jej utrzymać pracÄ™, zachować relacje rodzinne, uczynić wykonanie kary mniej dotkliwym.

​

JednÄ… z najważniejszych instytucji postÄ™powania karnego wykonawczego jest możliwość odbywania kary pozbawienia w systemie dozoru elektronicznego (tzw. „bransoletka”). DziÄ™ki temu skazany może nie spÄ™dzić ani jednego dnia w zakÅ‚adzie karnym, utrzymać pracÄ™ i prowadzić niezakÅ‚ócone życie rodzinne.

​

Prawo karne wykonawcze daje także np. możliwość uchylenia decyzji o zastępczej karze pozbawienia wolności (orzeczonej w zamian za grzywnę lub ograniczenie wolności), lub możliwość spłaty grzywny lub innych orzeczonych przez sąd świadczeń w ratach.

​

W sprawach dotyczÄ…cych wykonywania kar najlepiej zacząć dziaÅ‚ać jak najszybciej, ale nawet już po otrzymaniu wezwania do odbycia kary ciÄ…gle jest szansa na jej wstrzymanie i uzyskanie zgody na dozór elektroniczny bez pobytu w areszcie.

​

Jeżeli potrzebujesz pomocy po zakoÅ„czeniu procesu karnego – nasza Kancelaria doÅ‚oży wszelkich staraÅ„, by Ci pomóc.

Kontakt

502 714 268

ul. Gilarska 10/1, I piętro

Warszawa, Targówek

Dziękujemy! Skontaktujemy się jak najszybciej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: 502714268

bottom of page